Elmélyülnétek az ifjúsági szakpolitikákban és stratégiákban?

Akkor olvassátok el gyűjteményünket!

Fogaskerekek stratégia napsütés
Elmélyülnétek az ifjúsági szakpolitikákban és stratégiákban?

Az Erasmus+ és az Európai Szolidaritási Testület 2021-2027-es időszakának megtervezésénél nagy hangsúlyt kapott a programok és az ifjúsági szakpolitikák közötti kapcsolat erősítése. A programok támogatásával megvalósuló projektek esetében is egyre nagyobb szerepet kap a stratégiai tervezés, amelyhez jó alapot nyújthat a megfogalmazott ifjúsági szakpolitikák és stratégiák ismerete. Hogy a megismerés folyamatát segítsük, összegyűjtöttünk nektek néhány fontos háttéranyagot!

YouthWiki: az európai országok ifjúságpolitikáját bemutató online enciklopédia, egy folyamatosan frissülő szakmai gyűjtemény ifjúsággal foglalkozó szakemberek számára. Fő célja, hogy támogassa a tényeken alapuló európai együttműködést az ifjúsági területen folyamatosan frissülő, a fiatalokkal kapcsolatos nemzeti szakpolitikákról szóló információk felhasználóbarát közzétételével.

YouthWiki_logo_kek

Európai ifjúsági stratégia 2019-2027: a fiatalok demokratikus életben való, valamint a társadalmi és a polgári részvételét hivatott erősíteni; célja, hogy az európai fiataloknak meglegyenek az ehhez szükséges forrásaik.

11 európai ifjúsági cél (Youth Goals): azokat a szektorokon átívelő területeket foglalja magába, amelyek a fiatalok életére hatással vannak, kihívást jelenthetnek számukra. Az ifjúsági célok jellegzetessége, hogy kutatók és döntéshozók fiatalokkal karöltve fogalmazták meg őket.

Európai ifjúsági részvételi stratégia: az Erasmus+ és az Európai Szolidaritási Testület programokban rejlő lehetőségek és a fiatalok aktív társadalmi részvételét erősítő törekvések összehangolását hivatott segíteni a SALTO PI stratégiája.

A Harmadik európai ifjúsági munka konferencia (European Youth Work Convention) záródokumentuma: útmutatásokat és javaslatokat tartalmaz, amelyek elősegítik a Bonni folyamat megvalósítását. A folyamat céljai között szerepel többek között az ifjúsági munka elismertetése, népszerűsítése és minőségi fejlesztése.

A helyi ifjúsági munka európai chartája: célja, hogy hozzájáruljon a helyi színtű ifjúsági munka továbbfejlesztéséhez. Ennek érdekében lefekteti az ifjúsági munka alapelveit, és iránymutatást ad arra, hogy az alapelvekhez igazodva hogyan történjen a különböző területeinek, elemeinek kialakítása.

A helyi ifjúságpolitika keretei: a Képviselői Információs Szolgálat Infojegyzete a helyi, települési ifjúsági munka mint a helyi ifjúságpolitika nemzetközi, jogi és szervezeti kereteit mutatja be.