Spórolj az étkezésen!

Külföldön drága étterembe, kávézóba menni, de nem tudod milyen más lehetőségeid vannak? Olvass tovább!

soporolj_az_etkezesen
Spórolj az étkezésen!

Egy külföldi utazás alatt, a városnézés közben bekapott kávézói falatok és éttermi költségek gyakran egész magas összeggé is összeadódnak. De az sem ideális, ha végig szendvicsekkel húzod ki a többnapos utazást, hiszen a minőségi étkezés sokat tud lendíteni az energiaszinteden, amit az új kultúrával való ismerkedésre fordíthatsz.

Az alábbiakban összegyűjtöttünk pár szempontot, amik segítenek abban, hogy olcsón, de jókat egyél a külföldi kalandok alatt:

Keress szállást konyhával!

Érdemes mindenképp olyan szállást foglalnod, ahol van konyha, vagy legalább egy mikró és hűtőszekrény – ezek már önmagukban megnövelik az elkészíthető, tárolható ételek számát. Ha magadra főzöl, általában pénzügyileg is jobban jössz ki, ráadásul tudsz akár nagyobb adag ételt készíteni, ami több napra is elég. A közös konyhákban emellett gyakran hagynak szabadon felhasználható hozzávalókat a korábbi utazók, emiatt érdemes felmérned a készleteket, mielőtt vásárolni indulsz.

Tipp: Sok hostelben a konyha nem állandóan van nyitva, és az esti időszakban sokan akarják majd használni a helyiséget. Igyekezz az este 6 és 8 órán kívüli időszakban főzni, ha el akarod kerülni a tömeget!


Rendelj reggelit a szálláson!

Több szálláshelyen nemcsak ágyat foglalhatsz, hanem reggelire is előfizethetsz. Ezek általában hideg opciókat tartalmaznak, emellett a reggeli kávé, illetve valamilyen gyümölcslé is gyakran része a szolgáltatásnak. Olyan szempontból mindenképp megéri befizetned a reggelire, hogy időt spórolsz a nap kezdetén azzal, hogy nem máshol kell kedvedre valót keresned, és akár szendvicseket is készíthetsz az itt elérhető alapanyagokból.

Figyelj: A reggeli csak egy bizonyos idősávban elérhető. Ezalatt, ha nem fizettél be ilyenre, a konyha egy része vagy akár egésze le van zárva előled.


Fedezd fel a piacokat!

A városban barangolva érdemes benézned a helyi piacokra is – itt gyakran nem csak kistermelői termékeket, hanem potenciális szuveníreket is találsz, és többfajta kifőzde meleg ételkínálatából is választhatsz. Az itt vehető streetfood révén megismerkedhetsz az adott ország gasztronómiai kultúrájával, pénztárcabarát módon.

Tipp: További opciókért nézd meg, hogy a környékeden van-e egyetemi kampusz, mert ezek kantinjai is az éttermeknél kedvezőbb áron szoktak változatos meleg ételeket kínálni.


Vásárolj a városközponton kívül!

Ha a szállásod központi helyen van, jó eséllyel csak kisboltok lesznek a közelben, ahol szűkebb a kínálat és magasabbak az árak. Ajánljuk, hogy gondold végig, mire lesz szükséged, és ottléted elején szánd rá az időt egy közepes bevásárlásra a városközponton kívül. Bátran vegyél akciós, közeli lejáratú termékeket is, hiszen pár napon belül felhasználod őket!

Tipp: Mint ahogy itthon is, egyes üzletláncok között is jelentős ár eltérések vannak. Nézz utána, hogy az adott országban milyen boltok vannak, és körülbelül mire számíthatsz egyiknél vagy másiknál!


Vigyél snacket otthonról!

Hosszabb utazás esetén természetesen nem tudsz annyi rágcsálnivalót magaddal vinni, hogy egész végig kitartson az otthoni készlet, de mindenképp érdemes egy-két tartós snacket magadnál tartanod. Így a várost járva nem kényszerülsz majd arra, hogy megvedd az első dolgot, ami szembejön, hanem lesz egy kis plusz energiád megtalálni azt az ételt, ami ár-érték arányban is megfelelő.

Tipp: Figyelj, hogy olyan snackeket pakolj, amik nemcsak tartósak, hanem jól el is férnek a táskádban: így például a zacskós magvak és a külön kis csomagokban tárolt kekszek kiváló úti rágcsák lehetnek.


Reméljük, hogy ezekkel a praktikákkal felszerelkezve sok-sok energiával tudod majd felfedezni Európa megannyi kulturális és természeti kincsét, és még a szuvenírokra is futja!