Hazai Módszertani Börze - fókuszban a fiatalok sikeres jövője

Kezdés: 2025-04-03 09:30:00
Befejezés: 2025-04-03 15:30:00

Foglalkoztathatóság és vállalkozói szellem a társadalmi befogadásért! Csatlakozz módszertani börzénkhez, és tudd meg, milyen jó gyakorlatok, módszerek vannak a foglalkoztathatóság és az inklúzió témájában, ifjúsági területen!

A rendezvény célja, hogy olyan módszertani gyakorlatokat és jó példákat mutasson be, amelyek elősegítik a szektorok közötti együttműködést és a tapasztalatok terjesztését a fiatalok társadalmi befogadásának támogatásához, különös tekintettel a foglalkoztathatóságra és a vállalkozói tevékenységre. Emellett célja, hogy bővítse a projektmegvalósító szakemberek eszköztárát, és segítse őket a kihívást jelentő helyzetek hatékony kezelésében.

Kiket várunk?

Olyan ifjúsági területen dolgozó szakembereket, akik már rendelkeznek valamilyen projekt megvalósítói tapasztalattal, vagy projektet terveznek megvalósítani az Európai Szolidaritási Testület támogatásával és/vagy az Erasmus+ program ifjúsági területén.

Program

09:30-09:45
Regisztráció
09:45-10:00
Köszöntő
10:00-11:30
Párhuzamos szekciók I.
1. ÁTLÉPHETŐ HATÁROK – A FOGYATÉKOSSÁGGAL ÉLŐ FIATALOK TÁMOGATÁSA
Módszerünk célja, hogy a fogyatékossággal élő fiataloknak elérhetővé tegyük az önkéntességet és a felkészülést a munkavállalásra, miközben fejlesztjük a szociális, a kommunikációs és az önállósághoz szükséges készségeiket.

Megvalósítók: Zsiday Kriszta és Spitzer Éva (Salva Vita Alapítvány)
2. MINDENKI MÁS – ÉS ÉPPEN ETTŐL KÜLÖNLEGES! 
    ÖNISMERET ÉS VÁLLALKOZÓI KÉSZSÉGEK FEJLESZTÉSE
A műhelymunka célja, hogy a résztvevők felismerjék és megértsék saját negatív automatikus gondolataikat, és olyan technikákat sajátítsanak el, amelyek segítik őket az önbizalomépítésben, önmaguk elfogadásában és vállalkozói készségeik fejlesztésében.

Megvalósító: Tímár Barbara Róza (holisztikus gyermek és ifjúsági coach)
3. ELEVATOR PITCH – AZ ELSŐ BENYOMÁSTÓL A FIGYELEMFELKELTŐ EGYPERCES BEMUTATKOZÁSIG
A mai zajjal teli világban fontos, hogy fel tudjuk hívni magunkra a figyelmet, mindezt úgy, hogy a hitelességünk és önazonosságunk is megmaradjon. Vállalkozói csoportoknak, álláskeresőknek, egyetemistáknak egyaránt hasznos készség. 

Megvalósító: Muhari Orsolya Réka (facilitátor)            
11:30-11:45
Szünet
11:45-13:15
Párhuzamos szekciók II.
1. VARRÁS ÉS FENNTARTHATÓ DIVAT WORKSHOPOK A FIATALOK DIVATIPARI ÉS TÁRSADALMI INTEGRÁCIÓJÁNAK SZOLGÁLATÁBAN
Az interaktív műhely a Sorsfordító szálak projekt példáján keresztül mutatja be a fenntartható projektek tervezéséhez és megvalósításához elengedhetetlen gyakorlati eszközöket. A program célja, hogy a leszakadó vidéki falvak fiataljainak lehetőséget biztosítson a divatszakma megismerésére úgy, hogy közben segít szabadjára engedni a kreativitásukat is. 

Megvalósítók: Kudron Anna (Pinkponilo stúdió)
2. HŐSÖK A MUNKAERŐPIACON – A SAJÁT UTAD MEGTALÁLÁSA
A workshop A hős útja (Hero's journey - Joseph Campbell) gondolatait vegyíti a karrierrel. A résztvevők történetmesélési eszközök segítségével reflektálnak az eddigi útjukra, részt vesznek egy „hősi” állásinterjún, majd terveket készítenek a jövőre vonatkozóan.

Megvalósító: Szép Ábris (21 Nap Egyesület)
13:15-14:00
Ebédszünet
14:00-15:30
Párhuzamos szekciók III.
1. AZ ÖNKÉNTESSÉG FEJLESZTŐ EREJE: HOGYAN LESZ EGY PROGRAMBÓL ÖNFENNTARTÓ IFJÚSÁGI KEZDEMÉNYEZÉS
A műhelymunka a Tőlünk Nektek programot és az ebből növekedésnek induló lehetőségeket mutatja be. A Tőlünk Nektek egy különleges tanulási folyamat, ahol különböző helyekről érkező, hátrányos helyzetből induló fiatalok közössége önkéntesen segít másoknak, miközben nagyon sokat tanulnak magukról, a világról és kortárs példaképpé válnak, hosszú távon pedig képessé válnak önálló projektek megvalósítására is.

Megvalósítók: Kozár Zoltán (Élményakadémia KHE)
2. CÁPÁK KÖZÖTT ÉS AZ AI – STRATÉGIAI TERVEZÉS KEZDŐ VAGY LEENDŐ VÁLLALKOZÓKNAK
A workshop egy interaktív, élményalapú módszertanra épül, amely gyakorlati tapasztalatokkal segíti a résztvevőket a vállalkozói stratégiai tervezésben. A Cápák között formátumát és mesterséges intelligencia eszközöket használva, szimulációs feladatokkal fejleszti a stratégiai gondolkodást. Emellett a résztvevők elsajátítják a Business Model Canvas használatát, ami a vállalkozás felépítésének tervezéséhez és a célok eléréséhez nyújt hatékony segítséget.

Megvalósítók: Rikter Ádám (Magammal Viszem Alapítvány)
3. SZORONGOK, TEHÁT VAGYOK? - MŰVÉSZETTERÁPIÁVAL A KAPCSOLÓDÁS ÉLMÉNYÉÉRT
A művészetterápia a verbálisan nehezen vagy nem megközelíthető tartalmakat hívja elő, aminek segítségével párbeszédet indíthatunk tudatos és tudattalan részeink között. A foglalkozások során a résztvevők adott téma mentén alkotnak, majd a csoportvezető(k) támogatása mentén beszélgetnek saját és egymás alkotásairól. Az alkotás itt nem cél, hanem eszköz, ami segíti a résztvevőket az egymáshoz való kapcsolódásban, a mélyebb gondolatok megosztásában, a problémák verbalizálásában. A módszer bárki számára elérhető, művészeti előképzettség nélkül.

Megvalósítók
: Takács Dalma (Safespace Budapest)

Ugyanebben a témában, szintén a Tempus Közalapítvány szervezésében valósul meg 2025. június 23-27. között a Youth@Work Fair - Tools for Youth Employability and Entrepreneurship nemzetközi esemény, amelyre ugyancsak várjuk a jelentkezéseket.

Jelentkezési határidő: 2025. március 27. déli 12:00

Várjuk a rendezvényen!