A jövő szakemberei most születnek
Interjú a C-Evil projekt koordinátorával, Baranyi Tímeával
A C-Evil projekt keretében hiánypótló e-learning tananyag jött létre, mely az elektromos járművek töltőállomásaival kapcsolatos tudást emeli be a szakképzésbe.

Mi motiválta a vállalatot a projekt elindítására?
A CAM Consulting Kft. már korábban is szorosan kapcsolódott az elektromobilitás területéhez. A projektet megelőzően vizsgáltuk, hogy más országokban mennyire fejlett az elektromos mobilitás, és ahogy egyre több mindent megismertünk, láttuk, hogy a képzési anyagok igen korlátozottak. Általában a töltőgyártó vállalatok nyújtanak térítés ellenében képzést azoknak, akik szeretnék töltőiket telepíteni, illetve elérhetőek egyéb fizetős tréningek, többnyire angol nyelven. Úgy gondoljuk, hogy az elektromobilitás a jövőben egy megkerülhetetlen tényező lesz a közlekedési formák között. Viszont ahhoz, hogy az elektromos autók terjedni tudjanak, szükség van töltőinfrastruktúrára, ennek kiépítéséhez és működtetéséhez pedig képzett szakemberekre. Az Erasmus+ projektben olyan partnerekkel fogtunk össze, akikkel minden elképzelésünket meg tudtuk valósítani
Hogyan találtak az Erasmus+ által kínált lehetőségekre?
Partnerként korábban is részt vettünk Erasmus+ projektben, így már volt tapasztalatunk. A C-Evil projekttel szerettük volna kipróbálni magunkat koordinátorként. Azért választottuk az Erasmus+ programot, mert egy képzési projektben gondolkodtunk, a nemzetközi partnereink pedig a mi meglévő tudásunkat tudták kiegészíteni.
Mely országokból és milyen partnerekkel dolgoztak együtt?
Törökországból egy egyetem csatlakozott, velük készítettük a képzés tudásanyag részét. Ezen kívül három iskola vett részt a projektben Magyarországról, Romániából és Spanyolországból. Volt egy holland oktatási központ, ők segítettek a képzési anyag módszertanának kifejlesztésében. Emellett volt egy görög szervezet, akik a platformfejlesztésben segítették a projektet, nem utolsó sorban pedig egy szlovák kereskedelmi kamara is csatlakozott, akik a piaci oldalt képviselték és hasznos meglátásokkal segítették a projekteredményeket.
Milyen projekttermék jött létre a közös munka során?
Kifejlesztettünk egy 4 modulból álló e-learning tananyagot, melyet úgy terveztünk, hogy tantermekben vagy távoktatásban is lehessen használni. Minden modulhoz készültek tesztsorok, amelyekkel a tanulók leellenőrizhetik a tudásukat, valamint egyéb segédanyagok, mint például a partnerországokat elektromobilitás és különösen szabályozás szempontjából bemutató országlapok. Egy egyszerűen használható online platformon mindez megtalálható és letölthető.
Hogy zajlott maga a partnerség, milyen tevékenységek valósultak meg?
A C-Evil projektben egyrészt a szellemi termékeken dolgoztunk, emellett voltak rendezvényeink is a disszeminációs tevékenységek keretében, a projektmenedzsmenten belül pedig partnertalálkozókat szerveztünk. Terveztünk egy közös tanulási képzést is, amit a világjárvány miatt virtuálisan valósítottunk meg.
Mi volt a projekt legemlékezetesebb pillanata?
Azt a partnertalálkozót emelném ki, amelyet a megvalósítás utolsó hónapjában személyesen tudtunk megtartani. Ez a találkozó egy nagy löketet, erős motivációt adott az egész partnerségnek a végső hajrához. Nagyon jó érzés volt még egyszer személyesen is találkozni azokkal, akikkel együtt dolgoztunk a projekt során.
A projekt utóéletét tekintve milyen változás érezhető a szervezeten belül?
Az Erasmus+ projektnek köszönhetően rengeteg tapasztalatot szereztünk projektmenedzsment és koordináció terén. Sokat tanultunk arról, hogy hogyan kezeljük a változásokat és hogyan alkalmazkodjunk az új helyzetekhez. Akkori partnereinkkel még mindig kapcsolatban vagyunk.
A jövőben is tervezik Erasmus+ projekt megvalósítását?
Igen, mindenképp szeretnénk folytatni az Erasmus+ pályafutásunkat, most is van két projektünk a felnőtt tanulási szektorban.
Mit jelent az Önök számára a Nívódíj elnyerése?
Nagyon nagy öröm, elismerés és megtiszteltetés. Ez a projekt volt az első, amit koordinátorként valósítottunk meg, és amíg meg nem kaptuk a magas pontszámú értékelésünket, nem is sejtettem, hogy mit alkottunk. Azt azonban éreztem, hogy a létrejött projekttermékek minősége kiváló, hiszen a partnereink is mindent megtettek a sikerért.
Intézmény: CAM Consulting Kft.
A projekt címe: C-Evil: Képzés az elektromos autók töltőiről (C-Evil: Chargers of electric vehicles in learning)
Pályázattípus: Szakképzési stratégiai partnerségek (KA2 VET)
Koordinátor: Baranyi Tímea
A projekt honlapja: hu.c-evil.eu/